Aşk sadece kadınlara özel

Aşk sadece kadınlara özel

Aşk sadece kadınlara özel gibi görünmektedir. Bunun nedeni ise aslında kadında bulunan annelik hormonunun bir erkeğe karşı aşırı sevgiye dönüşmesidir. Bu konu da çok fazla beyleri suçlamamak lazım hormon yoksa adamlar ne yapsın?

Aşk başlı başına apayrı bir dünyadır ama biraz kadın ve aşk arasında ki ilişkiyi inceleyecek olursak çok sıkı bir bağ ortaya çıktığını hemen fark ederiz. Sanki biraz abartıyoruz! Ne dersiniz? Abartıyoruz, abartıyoruz… Kabul etmeliyiz. Âşık oluyoruz ölüyoruz bitiyoruz yemeden içmeden kesiliyoruz aman Allah’ım neler yapıyoruz biz böyle? Kadın ki kanserle savaşırken bile derli toplu olup dimdik ayakta durabilecek güce sahipken yakışıyor mu size bu şekilde kendini salıvermek? Bir kere Allah tarafından müthiş bir güçle donatılmış olarak konmuşuz dünyaya. En basitinden erkekler doğum acısına dayanabilecek kapasite de olsalar Allah elbette onlara da bu kapasiteyi verirdi. Lakin yok kadında ki güç kimse de yok! Siz bunları görmezden gelip bir erkeğe âşık oldunuz diye hayatı zindan ediyorsunuz hem kendinize hem çevrenizdekilere.  Biraz acı çekmek hoşumuza gidiyor galiba bunun başka hiçbir açıklaması olamaz çünkü. Kadın ve erkek düşüncesi farklıdır. En başta bunu kabul etmelisiniz. Kadının sevdiği sahiplendiği gibi erkeğin sevmesini sahiplenmesini bekleyemezsiniz çünkü yukarıda da bahsettiğim gibi kadın da “annelik hormonu” denen bir hormon kadının tüm yapısını değiştirmektedir. Herkesi olduğu gibi kabul etmesini öğrenmelisiniz. Kimse sizi siz kadar sevemez. Buna göre kendinize değer verip aşk yoluna çıkmalısınız. Karşınızda ki insan için değişip kendinizi hırpalamanızı gerektirecek de bir durum yok ayrıca ortada. Şöyle bir silkelenip kendinize gelme zamanı.

Başlığı görünce hepiniz bu yazıya duygusal bir şeyler görmek umudu ile daldınız değil mi? Zannettiniz ki size duygusal şiirlerle aşkın büyüsünü anlatacağım… Bunu anlatamam her kadının aşk anlayışı çok çok farklıdır. Tek bir adım tüm kadınlarda eşittir ya da eşit olmalıdır. En önce kendinize âşık olmalısınız. Bir başkasını sevmeden bu yola çıkmadan önce kendinizi severseniz, etrafa saldığınız olumlu enerjiler ile seveceğiniz adamın da sizi sevmesini sağlayabilirsiniz. Bu çok büyük taktiktir ha kıymetimi bilin kolay kolay kimse alamaz bu cümleyi benden… Aşkla kalın, fazla da abartmayın  😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir