Avakado Nasıl Yenir Ve Faydaları Nelerdir

Enerji değeri yüksek olan Avakadonun faydaları saymakla bitmiyor denebilecek kadar çok. Buruk denebilecek tadını pek az kişi sevsede yağ ve protein açısından zengin olan bu besin vücut dokularının ve cildin yenilenmesini sağlıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiren ve kansere karşı koruyucu özelliği  olan avakado aynı zamanda damar sağlığı içinde yenmesi gereken bir meyve olma özelliğindedir.

Gelişme çağındaki çocukların ve özellikle hamile bayanların tüketmesinde fayda olduğu ispatlanan avakadonun kandaki kolesterolün yükselmesini önlemesi ve kalp ve damar hastalıkları için en doğal ilaç olması da diğer faydaları arasındadır.

Böylesi faydalı bir meyveyi yemek o kadar da kolay değildir. Zahmetli bir meyve olan avakadoyu yemek biraz maharet istiyor. Şöyle ki meyveyi ortasından ikiye ikiye kesin. Tam ortasında sert bir çekirdeği olduğu için öyle kolay ikiye bölemezsiniz. Bir yarısını ayırdıktan sonra diğer yarıda kalan çekirdeğini kaşık yardımıyla çıkartın.

Avakadoyu bu şekilde ayıkladıktan sonra ister salata yaparak isterseniz de (tabi damak tadınıza hitap ederse) meyve salatası içerisinde yiyebilirsiniz.

Afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir