Kışın Dudak Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kış Aylarında Dudak Nemini Nasıl Koruruz?

Havalar soğuk Olduğunda Dudaklarınız Çatlamaya ve Kurumaya Daha eğilimlidir. Çatlamış Dudaklar oldukça acı vericidir, ve Hiç İyileşmiyecek Gibi görünebilirler.

Kurumuş veya çatlamış dudaklarınıza ruj sürerken zorlanabilirsiniz..Bu sebeple Dudaklarınızı Korumak İçin Dudak Balmı kullanmak Önemlidir. Dudak Balmı,Dudaklarınızda oluşan çatlakları iyileştiricek,Dudaklarınızın nemini koruyarak yumuşamasını sağlayacaktır.İsterseniz Bu Balmı Tek başına Kullanarakda dudaklarınızı her zaman Koruyabilirsiniz..

DUDAK3

Kullandığınız Dudak Balmının SPF içermesi çok önemlidir.Çünkü Dudaklarınızdaki cilt dokusu oldukça İncedir.
Göz altındaki cildin haricinde yüzünüzdeki en ince yapıya sahip cilt dokusu dudaklarınızdaki dokudur.Bu sebeple buradaki cildi korumak için SPF kullanmak çok önemlidir..

Ayrıca siz farketmesenizde Kış aylarında Güneşin Zararlı ışınlarına maruz kalırsınız. Size Evinizde Kolayca Hazırlayabileceğniz bir dudak balmı Tarifi :

1. Balmumunu ve hindistancevizi yağını benmari usulü eritin.
2. Balmumu da tamamen eridikten sonra nar suyunu ekleyin.
3. Balı ilave edin.
4. Bildiğiniz gibi yağla suyu karıştırmak bir dert. Antioksidan özelliğinden ve renginden ötürü işin içine nar suyunu soktuğumuz için, kaşıkla karıştırmak yetmeyecek; bir el blenderiyle karışımı çırpın.

DUDAK2

5. Karışımı önceden yıkadığınız kapaklı kaplara boşaltın. Çırpılan sıvı donduğunda o köpükler üzerinde kalıyor. Onları elinizle temizlersiniz..
6.Ve Her zamanki gibi, parmağınızın ucuyla dudaklarınıza sürün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir