Maden suyunun faydaları nelerdir?

Sodanın faydaları nelerdir?

Her yaştaki bireyin günlük kalsiyum gereksiniminin karşılanmasında ek takviye olarak düşünülebilir. Çünkü güçlü kemik yapısının oluşması ve korunmasını sağlar.

Büyüme çağında, hamilelikte ve yaşlılıkta artan mineral ihtiyacının (magnezyum, kalsiyum, flor ve sodyum gibi) karşılanması, İhtiyacı kadar kullanılarak sağlanabilir.

Sağlıklı bireylerde, içerdiği sülfat ve karbonat iyonları sayesinde sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım sistemi (böbrekler ve idrar yolları) fonksiyonlarını destekler (Maden suyunun önerilen miktardan fazla tüketilmemesi şartıyla geçerlidir).

maden-suyu

Ayrıca ; Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırılmasına yardımcıdır.

Bikarbonat içeriğinin yüksek olması ise, asit fazlalığı, yanma ve ekşime ile seyreden mide hastalıklarında mide asidi fazlalılığını baskılayıcı görev alır.

Yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte asitli içecek tüketme ihtiyacı daha çok hissedilir. Boyalı, katkı maddeli içeceklerden Ziyade maden suları tercih edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir