Sınava girerken nasıl beslenmeliyiz

Sınav Öncesi Nasıl Beslenmeliyiz?
sıav öncesi beslenme

Sınav sitresi kişiyi oldukça fazla etkiler, bu nedenle sağlığımıza destek amaçlı sınav öncesi aldığımız besinlere dikkat etmeliyiz.Doğru beslenmenin sınav esnasında oluşabilecek kabızlık, mide bulantısı ve gaz gibi sorunların önüne geçebileceği gibi iyi beslenmenin sınavda başarıya katkı sağlayabileceğini unutmamak gerek..

sınav öncesi stres

”Kahvaltıyı mutlaka evimizde yapmalıyız. İyi yapılmayan kahvaltı dikkat bozukluğuna, konsantrasyon kaybına yol açabilir. Peynir, Yumurta, Zeytin, Ceviz, Domates, Salatalık, Esmer ekmek ve meyveden oluşan zengin bir kahvaltı önerilebilir. Çok miktarda ve karışık yağlı Gıdaların tüketimi herhangi bir soruna yol açabilir. Beynin ihtiyaç duyduğu süt, şeker, yulaf, meyve ve ekmek gibi besinlerden sağlanmalıdır. ‘Beyin şekerle çalışıyor’ diye öncesinde ve sınav sırasında tatlı gıdalar tüketilmemelidir.”

sınav öncesi nasıl beslenmeliyiz

Sınav öncesinde çay, kahve ve kolanın yerine C vitamini açasından zengin bitki çayları içilebileceğini belirterek, sınav sırasında üzüm, kayısı, fındık, fıstık, kuru erik, ceviz tüketilmesini öneririz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir