Yağlı ciltler nasıl temizlenmelidir?

Yağlı cilt Bakımı nasıl olmalıdır?

Yağlı Bir cilt Özellikle de Bayanlar İçin Oldukça sıkıcı Bir durumdur..Genetik Olarak da Yağlı bir cilde Sahip olabiliriz.. Hamile kadınlar, doğum kontrol hapı kullananlar ya da menopoza girenler yağlı bir cilde sahip olma olasılığı daha yüksek Kişiler arasındadır..

Sonuç Olarak Yağlı Bir Cilde Sahipsek Bu Sorunu Gidermeye ve Doğal bir denge Kurmaya çalışmalıyız. Bunun için size Bir kaç Bakım Önerimiz Olacaktır..

Yağlı ciltlerin temizlği için ;
A vitamini içeren krem ve sülfür kremleri aşırı yağlı cilde sahip insanlar için reçetesiz satın alınabilecek seçeneklerden biridir..
Peeling uygulaması ; Yulaf unu içeren peeling suları, özellikle yatıştırıcı etkiye sahiptir, Fazla miktardaki yağı temizleyip cildin daha iyi dengelenmesini sağlar. Haftada en fazla bir kez uygulanmalıdır.
Yüz toniklerinin amacı, cildin pH derecesini azaltmak ve ciltteki kiri ve yağı yok etmektir. Ilık su ile cildi günde en fazla 2 ya da 3 kez yıkayabilirsiniz..

yagli_ciltbakimi

Cilt Yağlanmasına Karşı Limon Maskesi Tarifi ;

1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı limon suyu
Az miktar göz kararı süt

Hazırlanışı: Bal ve limon suyu karıştırıldıktan sonra üzerine az miktarda süt eklenir. Elde edilen maske yüz bölgesine sürülür. 15 dakika sonra ılık su ile arındırılır. Limon suyu ve bal cildin yağlanmasını engeller. Süt ile birlikte parlamayan, yağdan arınmış bir cilt elde edilir. cildiniz yağlandığı sürece uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir