Yüksek tansiyona ne iyi gelir?

Yüksek tansiyon için hangi gıdalar tüketilmelidir ?

Yüksek tansiyon ya da hipertansiyon denen durum kanın damarlar içindeki mevcut basıncının artması durumudur.Ülkemizde ise çok sık görülen bir Hastalıktır yüksek tansiyon..

Yüksek Tnsiyon için nasıl beslenmeliyiz,işte size aşağıda vermiş olduğum besinleri tüketerek yüksek tansiyonumuzu dengeleyerek katkıda bulunabilir, sağlıklı yaşam için adım atabilriz..

Meyveler, lif, mineral ve vitamin bakımından oldukça zengindir. Özellikle kavun, çilek, ananas, muz, mango, şeftali ve turunçgiller yüksek tansiyon sorununu gidermede ilk sıralarda yer alır.

yüksek tansiyon

Bunun Yanı sıra Kalsiyum açısından oldukça zengin olan yoğurt, peynir ve süt gibi besinleri günlük olarak mutlaka tüketmek gerekir. Bu besinleri günlük tüketmenize karşı yüksek tansiyon riskini azaltmış olursunuz.

Yüksek tansiyona en iyi gelen bitkiler koyu yeşil yapraklı olanları ve çiğ olarak tüketilenleridir. Tansiyon problemi yaşayan kişiler domates, patates, brokoli, kabak ve ıspanak gibi sebzeleri Mutfak listelerinin Başucuna oturtması gerekir.

Son olarak da Özellikle ceviz, fındık ve badem gibi yemişlerin her gün minumum miktarda tüketilmesi ile yüksek tansiyon dengelenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir