Zayıflatan baharatlar nelerdir

Bayanlar haydi öyle oturmakla kilo vermenin imkanı yok. Yaz geldi birşeyler yapmanın tam zamanı. Diyetler, detokslar, sabah yürüyüşleri ve daha pek çok uğraştan sonra bikini ve mayoların içine girecek kıvama halen gelemediniz mi?

Üzülmeyin kadının kalbi sizleri zayıflatmak için elinden geleni yapıyor ve yapmaya devam edecek. Bugün sizlere zayıflamanıza katkısı olacak baharatların bir listesini hazırladık. Bu baharatlarda tabiki sihirli değnek değil öyle bir çırpıda hooppp gitsin kilolar değil mi? Ama metabolizmanızı hızlandıracak ve daha çabuk kilo vermenizi sağlayacaklar.

Kırmızı Pul Biber: Pek çok ünlü acı pul biber yiyerek zayıfladığını söylediği için oldukça rağbet gören bir baharattır kırmızı pul biber. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Yağlarınızı yakarken iştahınızı da açmakla görevlidir kendisi. O yüzden tüketimini dengelemeniz gerekir. Aman zayıflayacakmışım diyerek bol bol tüketmeye kalkmayın.

Biberiye: Eğer tansiyon probleminiz yoksa evinizden hiç eksik etmeyin biberiyeyi derim ben. Denediğim için biliyorum. Biberiye kilo vermenizde en iyi arkadaşınız olacak emin olun. Ama tansiyon sorununuz varsa fazla tüketmeyin benden söylemesi. Özellikle biberiye çayı günde en az iki fincan içilebilecek hoş bir aroması olan bitki çayıdır.

Karanfil: Dikkat etmişsinizdir lokantalarda ya masalarda bulunur karanfil, ya da hesap ödemeye gittiğinizde kasanın başında küçük bir tabak içerisinde. Lokantacılar da işi biliyor. Vücudunuzdan toksin atmanıza yardımcı olan bir baharattır karanfil. Yani sadece yediğiniz sarımsak kokularını bastırması için tüketmeyin bu güzel bitkiyi.

Zencefil: Bu işin uzmanları diyor ki “mutfağınızdan hiç eksik etmeyeceğiniz bir baharattır zencefil” Boşuna konuşmuyorlar değil mi var bir bildikleri. Bizlerde kulak verelim bu uyarıya ve özellikle zayıflamak istediğiniz dönemlerde elinizin altında mutlaka bulunsun.

Zerdeçal: Buyrun işte size bir baharat daha. Zerdeçal detoks görevi yapan çok kıymetli bir baharattır. Karaciğer ve safra kesesinin dostudur. Baharatlığınızda ona da mutlaka yer açın.

Mate: Zayıflamaya çalışıp mate tüketmeyen var mıdır bilmiyorum. Mate çayı metabolizmanızı hızlandırmak ve tokluk hissi vermekle ün salmıştır. O halde ne yapıyoruz özellikle çayını demleyip diyet dönemlerinde bir güzel tüketiyoruz.

Bu saydığımız baharatların dışında yine mutfağınızda bulunduracağınız zayıflamada büyük yardımı dokunan diğer baharatlara gelince;  kekik, yeşil çay, tere tohumu, wasabe bunlarda alışveriş listenize eklenecek diğer baharatlarımız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir